Wyprawy

Z Grecji do Polski 2006

O pogodzie. O tym jak to z widelcem było. Dlaczego nam się nie chce. Jak wyglądają klasztory. O słynnej rumuńskiej gościnności, a może to polska gościnność była?


Rumunia 2005

Wiesz co jest najprzyjemniejsze? Nic tak nie robi dobrze na wyjeździe jak ciepły prysznic. Kąpiel w ciepłej wodzie i wyprane rzeczy, to odświeża, napełnia nowa energią i ochotą do podróży. No i czysta …pupa!!! Prawidłowa odpowiedź: pierwsza kąpiel po dziesięciu dniach.


Indie rowerem

Indie 2004 czyli z biegunką na rowerze

Pierwszy dzień po przylocie do “ciepłych krajów” przywitał nas chłodem. Zimny poranek po locie samolotem nie nastrajał optymistycznie do wędrówki rowerem przez subkontynent Indii. Skręciliśmy rowery i w promieniach porannego Słońca udaliśmy się w kierunku centrum miasta. Oto relacja z wyprawy, która trwała dłużej niż miała trwać…


Rumunia 2003

Pierwsze spotkanie z drogami Rumunii. Góry. Polskie wioski. Klasztory i awarie na trasie. Po prostu normalne sprawy na wyprawie.


Wietnam 2003

Z Sajgonu do Hanoi poprzez cały kraj, tak gorący i tak różny. Starożytne miasta i pozostałości wojny, trąbiące samochody i zatoka Halong Bay, zrujnowane Hue i jedyna droga w kraju. I wreszcie spotkania na trasie.